Perspektywy 2019. Jak w rankingu wypadły licea i technika z powiatu szczecineckiego?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-11 10:24:38
Perspektywy 2019. Jak w rankingu wypadły licea i technika z powiatu szczecineckiego?
  • Foto: TV Gawex

Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny opublikował wyniki ogólnopolskiego rankingu liceów i techników. Oceniający brali pod uwagę kilka czynników, takich jak wyniki olimpiad, matury, a także w przypadku techników - egzaminy zawodowe. Jak w zestawieniu wypadły szkoły z powiatu szczecineckiego?

Najwyższe miejsce, spośród szkół powiatu, zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze, które uplasowało się na 224. miejscu . Słabiej, niż rok temu wypadło I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku, które zajęło 506. pozycje.

Jeżeli chodzi o technika, to w tegorocznym rankingu ogólnopolskim znalazły się poza pierwszą pięćsetką. W klasyfikacji wojewódzkiej, szczecinecki ekonomik znalazł się na 17 pozycji. 

Aby być uwzględnionym w rankingu, w danej szkole musiało przystąpić do matury minimum 12 uczniów. W związku z tym, w tym roku Ranking Perspektyw nie uwzględnia dwóch szkół niepublicznych, czyli Społecznego Liceum STO i Prywatnego Liceum, czyli popularnego „katolika". 

  • Tagi:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: