"Piosenka jest dobra na zimę" zamienia się w "Ogień" - nowa formuła i nazwa festiwalu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-10 14:49:28
"Piosenka jest dobra na zimę" zamienia się w "Ogień" - nowa formuła i nazwa festiwalu
  • Foto: TV Gawex

Festiwal „Piosenka jest dobra na zimę” to stały element szczecineckiego kalendarza imprez kulturalnych. Od 20 lat wydarzenie to przyciąga młodych wokalistów praktycznie z całej Polski, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych wykonując utwory o tematyce świątecznej. Już w zeszłym roku organizatorzy pokusili się o rozszerzenie repertuaru. W tym roku działania poszły o krok dalej i festiwal ewoluował całkowicie – jego formuła została rozbudowana a nazwa zmieniona.

Od blisko 20 lat festiwal „Piosenka jest dobra na zimę” ściągał do Szczecinka młodych wokalistów z całej Polski, którzy rywalizowali ze sobą śpiewając najpiękniejsze światowe kolędy, pastorałki a także utwory o tematyce świątecznej. W minionym roku organizatorzy podjęli decyzję o zlikwidowaniu wszelkich ograniczeń jeśli chodzi o dobór repertuaru. To nie koniec zmian, w tym roku festiwal rozwinął skrzydła całkowicie. Jego pierwsza część, która odbędzie się już 15 lutego br. będzie eliminacjami do wielkiego koncertu plenerowego, który został zaplanowany na lato.   10 wykonawców wyłonionych w zimowych eliminacjach, będzie rywalizowało podczas letniego koncertu. Wtedy też zostanie wytypowany zwycięzca.  Jak zapowiedzieli organizatorzy uczestników czeka  wielkie i profesjonalne wydarzenie. Począwszy od aspektów muzycznych – wokaliści wystąpią z zawodowymi muzykami, po kwestie techniczne – koncert odbędzie się na dużej scenie. Festiwal zmienił również nazwę. Do tej pory nawiązywała ona bezpośrednio do zimy i świąt. Od tego roku będzie to Festiwal Ognia. Jak podkreślili organizatorzy, wszystkie zmiany miały na celu wprowadzenie nowego tchnienia tzw. ognia w starą formułę, a że pomysłodawca tego wydarzenia (przyp. red. Krzysztof „Ogień” Leśniewski) posługuje się na co dzień bardzo gorącym pseudonimem postawiono właśnie na ogień. 

Zgłoszenia do festiwalu przyjmowane będą na podstawie:
- wypełnionej ankiety uczestnictwa,
- nagrania demo piosenki konkursowej.
Wykonawcy przesyłają jeden utwór o dowolnej tematyce, charakterze, stylu - w dowolnym języku. Nagranie demo z wykonywanym utworem należy przesłać do dnia 28 stycznia 2019r  na adres mailowy ogien25@wp.pl  Sam festiwal odbędzie się 15 lutego. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia znajdą Państwo na stronach SAPIKu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: