"Grypa" w szczecineckim PKS-ie. 14 kierowców na L4

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-09 14:37:30
"Grypa" w szczecineckim PKS-ie. 14 kierowców na L4
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim PKS-ie podobnie jak w sądach i wielu szkołach w Polsce zapanowała "grypa". Od wczoraj (08.01) na L4 poszło około 14 kierowców, a co za tym idzie część planowych autobusów nie wyjechała na drogi. Oczywiście jest to protest jaki podnieśli kierowcy po wprowadzeniu zmian związanych z restrukturyzacją sanacyjną, w wyniku której restrukturyzator obniżył płace pracownikom. Na chwilę obecną starosta szczecinecki wdrożył plan awaryjny tak aby dzieci i młodzież mogły dojeżdżać do placówek oświatowych. Wiadomo, że zwolnienia są ważne do 13 stycznia.

Restrukturyzacja sanacyjna to przede wszystkim intensywne ograniczanie kosztów, wydatków podmiotu gospodarczego. W chwili obecnej w trybie sanacyjnym znajduje się szczecinecki PKS.  Niestety, działania restrukturyzatora okazały się zbyt ciężkie do przyjęcia przez kierowców. Ograniczenia, które zostały wprowadzone doprowadziły do tego iż w chwili obecnej 14 kierowców poszło na zwolnienia lekarskie. A to z kolei spowodowało problemy z dowozem dzieci i młodzieży do szkół 
W tej sytuacji starosta szczecinecki podjął działania awaryjne, które tymczasowo powinny rozwiązać ten problem. Zostaną uruchomione m.in busy, które są na stanie zarówno starostwa jak i szkół ponadgimnazjalnych. Podjęto także decyzję o zawieszeniu 14 kursów liniowych.

Na czas prowadzenia takich działań przez wyznaczonego przez sąd restrukturyzatora zarówno starosta jak i zarząd spółki ma bardzo ograniczony wpływ na jej funkcjonowanie również uposażenie członków zarządu zostało zlikwidowane. Wszelkie decyzje dotyczące funkcjonowania firmy podejmuje restrukturyzator, który odpowiada tylko i wyłącznie przed sędzią komisarzem. 

Komentarze (2)

ola 2019-01-10 12:08

Policjanci pokazali, że to jedyna droga aby pracodawcy chcieli pracowników traktować poważnie.

pp 2019-01-12 12:48

Za chwile beda na bruku to wyzdtowieja

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: