Nielegalna plantacja zlikwidowana

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-08 14:31:00
Nielegalna plantacja zlikwidowana
  • Foto: KPP Szczecinek

Wspólne działania funkcjonariuszy CBŚP i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku mające na celu zwalczanie i ograniczanie przestępczości narkotykowej pozwoliły zlikwidować kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie powiatu szczecineckiego. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 143 nielegalnych krzewów wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do ich uprawy. W związku ze sprawą zatrzymano 3 mężczyzn.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na terenie powiatu szczecineckiego w pomieszczeniach gospodarczych prowadzona jest nielegalna uprawę konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 55-63 lat, mieszkańców Szczecina.

Wskutek wspólnych działań z kryminalnymi ze Szczecinka zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich. Na miejscu policjanci łącznie zabezpieczyli 143 krzewy, których uprawa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani jest zabroniona. W pomieszczeniach gospodarczych, które zostały przystosowane do profesjonalnej uprawy sprawcy nielegalnie pobierali prąd, który zasilał wszystkie urządzenia, takie jak lampy grzewcze, wentylatory, nadmuchy i inne.

W niedzielę (6.01.br) w tej sprawie sąd zastosował wobec podejrzanego, 63-letniego mieszkańca Szczecina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jeszcze dziś zapadnie decyzja sądu w sprawie zatrzymania drugiego z mężczyzn wobec którego Prokurator również wnioskował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Info&foto:KPP Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: