Rekordzista miał prawie 3 promile

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-08 08:53:13
Rekordzista miał prawie 3 promile
  • Foto: e-kg.pl

Aż 5 nietrzeźwych kierowców tylko w ten weekend zatrzymali policjanci na drogach powiatu kołobrzeskiego. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę każdemu z kierujących.

Pierwszy z kierowców, który wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu - jak już informowaliśmy na naszym portalu - został zatrzymany w piątek. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który na rondzie przy miejscowości Bezpraw doprowadził do zderzenia z Citorenem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Sobota to kolejni zatrzymani, którzy mieli w organizmie ponad promil Alkoholu. Pierwszy to zatrzymany na ul. Dworcowej 61-latek kierujący pojazdem Hyundai. Następny to kierowca Nissana 54-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który jechał ulicą Koszalińską - wylicza asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy kołobrzeskiej policji. - Tego samego dnia późnym wieczorem policjanci zostali zaalarmowani o tym, że na drodze w Stramnicy leży w rowie samochód i brak w nim kierowcy. Funkcjonariusze dość szybko ustalili i zatrzymali osobę, która prowadziła pojazd. Konieczne było przeprowadzenie badań retrospektywnych które wykazały, że kierowca wsiadł za kółko po alkoholu - dodaje T. Kwaśnik, o zdarzeniu, które również opisywaliśmy na łamach e-kg.pl. 

W niedzielę wpadł ostatni z pijanych kierowców. Policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez patrol straży miejskiej z Kołobrzegu. Po przebadaniu okazało się, że kierowca Volkswagena miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni, którzy złamali prawo, staną wkrótce przed sądem. Czekają ich surowe konsekwencje karne oraz finansowe.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: