Kolejne zatrzymania i zarzuty za posiadanie środków odurzających

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-08 08:11:44
Kolejne zatrzymania i zarzuty za posiadanie środków odurzających
  • Foto: TV Gawex

Wzmożone działania mundurowych powiatu szczecineckiego podczas minionego weekendu zakończone zarzutami dla trzech młodych mieszkańców powiatu szczecineckiego.

Do pierwszej interwencji doszło w minioną sobotę, w nocy na terenie Szczecinka. Podczas patrolu policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego KPP w Szczecinku zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok oznakowanego radiowozu przyśpieszyli kroku i wsiedli do zaparkowanego pojazdu.Policjanci wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn jak się okazało mieszkańców Szczecinka. Podczas czynności 22-latkowie przyznali się do posiadania przy sobie środków odurzających. Zabezpieczona przez mundurowych substancje po przebadaniu okazały się marihuaną i amfetaminą. Mężczyźni zostali zatrzymani a noc spędzili w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejne zatrzymanie na terenie Szczecinka miało miejsce wczoraj. Tym razem podczas patrolu ulicami miasta policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na widok policji zaczął dziwnie się zachowywać. Szybko okazało się, że powodem zdenerwowania 27 – letniego mieszkańca gminy Okonek był schowany w jego bieliźnie susz roślinny. Wykonane w komendzie badania potwierdziły, że zabezpieczony susz, to marihuana.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających wbrew Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Vox Populi 2019-01-08 14:36

Brawa dla naszego pięknego ustroju. Kolejne młode życia z luką w życiorysie tylko dlatego, że lubią bawić się przy innych używkach, niż większość społeczeństwa. Dlaczego państwo wybiera ludziom narkotyki, którymi można się truć i te, którymi nie można? Marihuana i Amfetamina jest zła, podczas, gdy państwo robi ogromne obroty pieniędzy na sprzedaży takich narkotyków, jak alkohol, czy nikotyna zawarta w tytoniu lub tabace? Natomiast ogromne firmy farmaceutyczne zbijają majątek sprzedając nam bez recepty opiaty w lekach na kaszel (kodeina) oraz składniki silnych stymulantów (np efedronu) w lekach na zapalenie dróg oddechowych (mowa o pseudoefedrynie)?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: