Nietrzeźwy kierowca skazany w trybie przyspieszonym

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-04 14:14:24
Nietrzeźwy kierowca skazany w trybie przyspieszonym
  • Foto: TV Gawex/zdj.poglądowe

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 24-latka, który prowadził mercedesa mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowiedział wczoraj (03.01) przed Sądem w trybie przyspieszonym.

Policjanci z koszalińskiej drogówki w trakcie działań kontrolno- pomiarowych zatrzymali samochód, którym kierował 24- latek. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do Sądu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał wyrok wymierzając 24-latkowi karę w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 lat. Wobec mężczyzny orzeczona została również grzywna w wysokości 10 tysięcy złotych, z czego kwotę 5 tysięcy mężczyzna ma przekazać na pomoc ofiarom wypadków.

 

 

podkom. Monika Kosiec

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: