Sprawca wypadku, w którym zginęła 4-letnia dziewczynka, z zarzutami.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-03 10:54:29
Sprawca wypadku, w którym zginęła 4-letnia dziewczynka, z zarzutami.
  • Foto: OSP Barwice

29 lipca 2018 r na drodze nr 172 pomiędzy Ostropolem a Barwicami doszło do tragicznego wypadku samochodowego w wyniku, którego zginęła 4-letnia dziewczynka. Sprawca wypadku będzie odpowiadał przed sądem za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas oględzin na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel, 22-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał prawą stroną na pobocze. Potem powrócił kołami na jezdnię, gdzie zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając czołowo w prawidłowo jadący pojazd marki Renault, gdzie jechała kobieta z trójką dzieci, po czym opel wpadł do rowu. 6 osób zostało przetransportowanych do szpitala, tam zmarła 4-letnia dziewczynka. - powiedziała st. sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.
Pod koniec ubiegłego roku Prokurator Rejonowy w Szczecinku skierował akt oskarżenia przeciwko młodemu mężczyźnie, który jak się okazuje w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Miał 1,29 promila alkoholu we krwi. Filip P. będzie odpowiadał za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. To nie pierwsze jego problemy z prawem. Mężczyzna obecnie znajduje się w więzieniu i odbywa wyrok za inną sprawę.  

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: