Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie. Podsumowanie zdarzeń drogowych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-27 13:08:38
Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie. Podsumowanie zdarzeń drogowych
  • Foto: TV Gawex

Policjanci przez ostatnie 6 dni prowadzili wzmożone działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach całego województwa. W oba świąteczne dni (25 i 26 grudnia br.) nie doszło do żadnego wypadku w Zachodniopomorskiem.

W czasie trwającej akcji „Bezpieczny weekend – Boże narodzenie”, od piątku do środy (21 – 26.12.2018 r.), w województwie zachodniopomorskim odnotowano 19 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 19 zostało rannych. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na drogach powiatu szczecineckiego, to odnotowano w tym okresie jedno zdarzenie drogowe z udziałem osoby pieszej.

Do zdarzenia doszło w piątek (21.12.2018r.) na ul. Warcisława IV, gdzie 21-letni kierujący pojazdem osobowym marki Peugeot na mokrej nawierzchni potrącił 53-letnią kobietę przechodzą przez oznakowane przejście dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szczecineckiego szpitala

Dzięki policyjnym kontrolom wyeliminowano z jazdy w całym województwie łącznie 74 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. Szczecineccy mundurowi zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących i jednego kierującego, który poruszał się po drogach naszego powiatu posiadając aktywny zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

 

info: Zespół Prasowy KWP w Szczecinie/AM

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: