Do Starostwa Powiatowego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-23 10:42:02
Do Starostwa Powiatowego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju
  • Foto: P.Rozmus

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Szczecinku. W piątek (21.12) przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego przekazali ten wyjątkowy płomień na ręce starosty Krzysztofa Lisa i wicestarosty Roberta Fabisiaka.

Światło, które łączy. Z takim hasłem i szczególnymi życzeniami świąteczno noworocznymi przychodzimy dziś do Państwa, aby to światło łączyło wszystkich mieszkańców powiatu szczecineckiego – mówili harcerze. -  Życzymy Zdrowych, Spokojnych i pełnych miłości Świat Bożego Narodzenia (…)
Związek Harcerstwa Polskiego przekazuje będące symbolem braterstwa, miłości i radości Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. To już tradycja, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.
Oczywiście starostowie nie mogli pozwolić, aby posłańcy odeszli z pustymi rękami i przekazali im piękne stroiki. 
Również składamy wszystkim harcerzom Zdrowych, Radosnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w spokoju i we wzajemnym zrozumieniu – powiedział starosta Krzysztof Lis.  Abyśmy wszyscy potrafili cieszyć się wyjątkowością Świąt, tym, że możemy połamać się opłatkiem z najbliższymi osobami oraz wśród braci harcerskiej. Sam jestem szefem Rady Przyjaciół Harcerstwa (…) – przypomniał starosta z uśmiechem.  

P.Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: