[SONDA] Czy wysyłacie kartki świąteczne swoim bliskim?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-22 13:14:11
[SONDA] Czy wysyłacie kartki świąteczne swoim bliskim?
  • Foto: TV Gawex

Pierwsza kartka świąteczna została stworzona na zamówienie Henry'ego Cole'a w 1843 roku i przedstawiała rodzinę siedzącą przy świątecznym stole. W Polsce pierwsze kartki świąteczne pojawiły się na początku XX w. Dziś niewielu Polaków kultywuje tę tradycję. Większość z nas przesyła życzenia bożonarodzeniowe drogą elektroniczną: za pośrednictwem e-maila, SMS-ów, MMS-ów, Facebooka czy Snapchata. Niestety, to kolejna zanikająca tradycja. 

Dawniej świąteczne pocztówki wyjęte ze skrzynki na listy przyprawiały nas o ekscytację. Zwłaszcza te przesyłane przez rodzinę z zagranicy - znajdowały się na nich wyjątkowo piękne ilustracje i malownicze krajobrazy. Każda kartka była inna, niepowtarzalna. Można było je zbierać lub chować w pudełku z pamiątkami. W środku znajdowały się odręcznie napisane życzenia, często także opłatek. Wiadomość przesłana drogą elektroniczną łatwo może zagubić się w czeluściach internetu. Świąteczna pocztówka to z pewnością jeden z najmilszych świątecznych akcentów.

Dziś możemy kupić je praktycznie w każdym supermarkecie czy kiosku. Może warto zaskoczyć w tym roku swoich bliskich kartką bożonarodzeniową? Zapewniamy, uśmiech na twarzy odbiorcy gwarantowany!

 

Czy wysyłasz kartki bożonarodzeniowe swoim najbliższym?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: