Świąteczne przedstawienie w Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-18 13:48:10
Świąteczne przedstawienie w Przedszkolu im. Kornela Makuszyńskiego
  • Foto: TV Gawex

W Przedszkolu Publicznym imienia Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku, z okazji zbliżających się świąt, wystawione zostały bożonarodzeniowe jasełka. W roli aktorów znakomicie sprawdziły się dzieci, przygotowane przez panie przedszkolanki, a na widowni zasiedli honorowi goście - rodzice. Dzieci wypadły wspaniale pod względem zarówno wizualnym, jak i rozbudowanych przemówień. Wygłaszane przez przedszkolaki kwestie przeplatane były świątecznymi kolędami.

Grudzień to dla przedszkoli okres wprowadzania swoich podopiecznych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przez wykonywanie różnego typu prac plastycznych czy też przedstawień świątecznych. Najmłodsi mają wtedy okazję zaprezentować swoje talenty wokalne czy też aktorskie. Jednymi z takich wydarzeń są jasełka. Publiczne Przedszkole imienia Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku już od dawna ma je wpisane w swój kalendarz wydarzeń.

Jasełka są to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Rzadziej mogą być nazywane także szopką czy betlejką. Do największych ulicznych jasełek na świecie zaliczany jest Orszak Trzech Króli. Jasełka tworzą magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Trzeba też przyznać, że dzieci z roku na rok coraz chętniej angażują się w tego typu spektakle przedświąteczne. Jest to dla nich świetna okazja m.in. do wspólnego śpiewania kolęd. Występ, który śledzili nie tylko nauczyciele, ale także rodzice małych aktorów, nagrodzony został głośnymi brawami. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: