Aby czas odpoczynku minął bezpiecznie - zajęcia dla dzieci i młodzieży w Żółtnicy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-18 13:40:09
Aby czas odpoczynku minął bezpiecznie - zajęcia dla dzieci i młodzieży w Żółtnicy
  • Foto: KPP Szczecinek

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu szczecineckiego policjanci ze szczecineckiej jednostki we współpracy z promotorem zdrowia ze szczecineckiego sanepidu rozpoczęli cykliczne spotkania z młodymi słuchaczami.

Wczoraj policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wspólnie z promotorem zdrowia Izabelą Jadwiżyc odwiedziła Szkołę Podstawową w Żółtnicy. Głównym celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem. W trakcie spotkań rozmawiano z uczniami o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Policjanci uświadamiali o niebezpieczeństwie jakim jest wchodzenie na zamarznięte jezioro, przypominając także jak zachować się w chwili, gdy są świadkami załamania się lodu pod innymi osobami. Z najmłodszymi powtarzano również numery alarmowe do służb ratunkowych.
Podczas spotkań nie zabrakło też przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego.
 

Info:KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: