Tygodniowy raport działań Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-17 11:30:54
Tygodniowy raport działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 10.12.2018 r. do 16.12.2018 r. strażnicy podjęli 125 interwencji w stosunku do 103 osób. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 24 zdarzenia. W jedenastu przypadkach udzielano pomocy w uruchomieniu samochodów oraz założono dziewiętnaście blokad na koła pojazdów. 

W dniu 10.12.2018r. około godziny 14:20 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej w Szczecinku patrol udał się na ul. Lipową, gdzie zgłoszono luzem biegające psy.  Na miejscu strażnicy zastali dwa psy biegające luzem i atakujące przechodniów. Ustalono właściciela psów, który został wylegitymowany. Od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu z ust, posiadał bełkotliwą mowę, nie potrafił wyjaśnić dlaczego psy biegają luzem po jezdni i atakują przechodniów. Mężczyzna został poinformowany o sporządzeniu na niego wniosku do Sądu  o ukaranie.

W dniu 14.12.2018 r. około godz. 1610 do Straży  Miejskiej wpłynęła telefoniczna informacja o osobie bezdomnej przebywającej w klatce schodowej w budynku przy ulicy Arii Krajowej. Patrol zastał mężczyznę śpiącego w klatce schodowej na trzecim piętrze, przy nim stało otwarte piwo puszkowe. W całej klatce schodowej czuć było silny odór moczu i alkoholu. Człowiek ten został dobudzony, był pod wpływem alkoholu. Odmówił jakiejkolwiek pomocy. Został poinformowany o skierowaniu na niego wniosku do Sądu o ukaranie.

W dniu 16.12.2018 r. około godziny 1930 z polecenia dyżurnego straży miejskiej patrol udał się w okolice ul. Warcisława IV, gdzie zgłoszono mężczyznę słaniającego się  na nogach, który prawdopodobnie jest upojony alkoholem . Na miejscu strażnicy zastali tego mężczyznę opierającego się po budynek. Jak się okazało był pijany. Mężczyzna oświadczył, że udaje się na dworzec PKS i nie potrzebuje pomocy lekarskiej. Ponieważ jego stan utrudniał mu poruszanie się, strażnicy podwieźli go na dworzec autobusowy.

W nocy 16.12.2018r. około godz. 01:45 operator monitoringu miejskiego ujawnił trzech mężczyzny, z których jeden idąc kopał w pojemniki na odpady i krzewinę w donicy na ulicy Wyszyńskiego oraz Bartoszewskiego. Operator zauważył również, że mężczyźnie podczas kopania pojemnika wypadł portfel. Strażnicy zabrali portfel, a podczas patrolowania terenu zastali trójkę mężczyzn zarejestrowanych wcześniej przez kamery monitoringu. Wszyscy byli nietrzeźwi. Strażnicy oddali mężczyźnie portfel, a za jego zachowanie ukarali go mandatem karnym. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: