Elektroniczny system kolejkowy wydaje bilety do 14:30

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-14 13:06:55
Elektroniczny system kolejkowy wydaje bilety do 14:30
  • Foto: TV Gawex

Mimo, że automat wydaje bilet do 14:30 interesanci nadal mogą liczyć na załatwienie swojej sprawy

Od listopada w Wydziale Komunikacji  i Transportu Starostwa Powiatowego w Szczecinku działa elektroniczny system kolejkowy. Rozwiązanie zdecydowanie usprawniło funkcjonowanie wydziału. Interesanci chcący zarejestrować swój samochód, odebrać prawo jazdy lub dowód rejestracyjny, wybierają na dotykowym ekranie biletomatu kategorię sprawy, a następnie  automat wyznacza  konkretne stanowisko  wydając bilet. Do pokoju petent zapraszany jest komunikatem głosowym.

Warto jednak podkreślić,  że biletomat został tak zaprogramowany, aby ostatni bilet wyda o godzinie 14:30. Podyktowane jest to tym, że średni czas rejestracji pojazdu wynosi od 20 do 30 minut, więc istnieje możliwość, że urzędniczki mogłyby nie zdążyć z obsługą wszystkich interesantów.

Jak wyjaśnia Beata Klimaszewska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu, nie oznacza to jednak, że petenci nie będą mogli załatwić swojej sprawy: Zadowolenie interesantów jest dla nas najważniejsze i to dla nich powstał system kolejkowy. To prawda, że po 14:30 biletomat nie wyda już biletu, ale panie pracujące w wydziale przyjmują kolejnych petentów jeśli tylko stanowisko jest wolne. Często wychodzą na korytarz i zapraszają jeśli okaże się, że ktoś jeszcze na nim czeka (…)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: