100 lat Związku Leśników Polskich

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-11 14:38:41
100 lat Związku Leśników Polskich
  • Foto: TV Gawex

Dziś (11.12) w kinie Wolność odbyły się obchody 100 lecia Związku Leśników Polskich. Oprócz władz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w osobie Andrzeja Modrzejewskiego i jego zastępcy Anny Paszkiewicz na uroczystości obecny był także Przewodniczący ZLP w Polsce Jarosław Szałata.

W 2018 roku mija 100 lat powstania Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej. Rocznica ta zbiegła się z najważniejszym świętem dla wszystkich Polaków, stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne obchody ZLP odbyły się 5 października 2018 roku w Gołuchowie. Dziś w kinie Wolność miała miejsce ich kontynuacja.

Związek Leśników Polskich pełni wiele funkcji. Są to m.in. Obrona praw, godności zawodowej i interesów członków Związku i ich rodzin oraz dążenie do stałej poprawy ich bytu materialnego, poziomu kulturalnego i kwalifikacji zawodowych. Obrona interesów polskiego leśnictwa, troska o jego rozwój i trwałość gospodarki leśnej. Związek Leśników Polskich liczy sobie prawie 12 tysięcy członków i wciąż rośnie. Posiada prawie 400 organizacji podstawowych i zakładowych. Relacja z tego wydarzenia już dziś (11.12) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: