Odblaskowy patrol Św. Mikołaja w Barwicach

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-07 13:56:49
Odblaskowy patrol Św. Mikołaja w Barwicach
  • Foto: KPP Szczecinek

6 grudnia na ulicach Barwic pojawił się niecodzienny gość - Święty Mikołaj wraz ze swoimi odblaskowymi pomocnikami. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. W. Szafera w Barwicach, wspólnie z policjantką przekonywali mieszkańców miasta do noszenia elementów odblaskowych.

6 grudnia, to dla Świętego Mikołaja bardzo pracowity czas. Najpierw całą noc zostawiał drobne upominki w naszych domach, by potem w wielu przedszkolach, szkołach i miejscach pracy witać nas wesołym : „Ho, ho, ho!”. Dziś jednak Mikołaj dopisał do swej listy jeszcze jedno szczególne zadanie – zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców Barwic. Z pomocą w tym trudnym zadaniu przyszli mu uczniowie, którzy bardzo dobrze wiedzą, jak być bezpiecznym na drodze. Razem z policjantką przekonywali mieszkańców do noszenia odblasków. Pracy było co niemiara, nawet starsze koleżanki ze szkolnej ławki zapomniały o odblaskach.
Na szczęście Mikołaj nikomu nie żałował i odblask każdemu chętnie darował. 
Trzeba przyznać, że „Odblaskowy patrol Świętego Mikołaja” cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy chętnie wyciągali rękę po odblask, obiecując że będą o nim pamiętać wychodząc z domu.
Wszystkim małym Mikołajom dziękujemy za wspólne działania. Podziękowania należą się i tym większym Mikołajom, którzy doposażyli Św. Mikołaja w odblaski czyli ZORD Koszalin i UM w Barwicach, który zakupił odblaski w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii.
 

 

Info&foto:KPP Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: