[FOTO] Konkurs fryzjerski w ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-06 14:53:55
[FOTO] Konkurs fryzjerski w ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV
  • Foto: TV Gawex

Dziś (06.12) w murach Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV odbył się kolejny konkurs fryzjerski. Tematyka tegorocznej edycji to bajki. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie niezwykle wymyślnych fryzur, wcześniej wylosowanych postaci z bajek. Liczył się pomysł, wykonanie i całościowa charakteryzacja. Zwieńczeniem tych zmagań był widowiskowy pokaz.

Wykonanie fryzury to swego rodzaju sztuka, która nie zawsze każdemu wychodzi. A gdy jeszcze uczesanie ma być odwzorowaniem np. postaci bajkowych wtedy poziom trudności znacznie wzrasta. Właśnie z takim zadaniem musieli się zmierzyć uczniowie kształcący się na kierunku fryzjerstwa podczas kolejnej edycji konkursu fryzjerskiego, który odbył się dziś w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV. 

Technika wykonania takiej bajkowej fryzury jest o wiele bardziej skomplikowana niż przy klasycznych czy też standardowych upięciach. Aby wykonać tego typu arcydzieło trzeba się do tego zwyczajnie przygotować, np. odpowiednie akcesoria. Swojego wsparcia przy przygotowaniach udzielały panie nauczycielki przedmiotów fryzjerskich Paulinę Wajdę oraz Aldonę Beńko. W dzisiejszych zmaganiach udział wzięło 11 zawodników i 11 modelek. Finał konkursu odbył się na zasadach pokazu. Modelki musiały zaprezentować zarówno fryzurę jak i całą stylizację kostiumu wylosowanej postaci. W trakcie pokazu jury oceniało całokształt wykonanej pracy. 
W tym roku jury postawiło na dzieło wykonane przez Annę Kumorowską. Nagrody były przyznawane za pierwsze 3 miejsca.

Wyniki konkursu:
I miejsce Anna Kumorowska z klasy  4 TUF
II miejsce Aleksandra Kozioł  z klasy 4 TUF
III miejsce Anita Lipińska z klasy 1 TUF

Pozostali uczestnicy otrzymali upominki od firmy wspierającej szkolny konkurs. Relacja z tego wydarzenia już dziś (06.12) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy także do obszernej fotogalerii. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: