Anna Mieczkowska przedstawiła wiceprezydentów i plan na najbliższe 100 dni

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-05 15:58:15
Anna Mieczkowska przedstawiła wiceprezydentów i plan na najbliższe 100 dni
  • Foto: e-kg.pl

Dr Monika Foremna-Pilarska oraz Ilona Grędas-Wójtowicz to nowe zastępczynie Anny Mieczkowskiej. - To osoby kompetentne, osoby, którym ufam. Postanowiłam postawić na kobiety – mówiła prezydent podczas swojej konferencji.

Monika Foremna-Pilarska to doktor nauk ekonomicznych i ma objąć stanowisko wiceprezydenta do spraw gospodarczych. Na co dzień pracuje na Politechnice Koszalińskiej. Sprawami społecznymi zajmie się Ilona Grędas-Wójtowicz, która ma doświadczenie polityczne, choć nie samorządowe. Przyszła wiceprezydent do spraw społecznych jest w zarządzie stowarzyszenia Projekt Kołobrzeg i była związana z Nowoczesną. Z członkostwa w partii zrezygnowała rok temu. 


Nowa prezydent przedstawiła również plan na najbliższe 100 dni. Priorytetem ma być projekt dotyczący wdrożenia kołobrzeskiej karty mieszkańca. Do tego zadania, jak poinformowała Anna Mieczkowska, zostanie stworzony specjalny zespół, który ma czuwać nad rozwojem programu. 


Prezydent zapowiedziała również audyty we wszystkich spółkach i nie wykluczyła przeprowadzenia zmian na najwyższych stanowiskach. Kontrole mają być przeprowadzone przez firmy zewnętrzna, ale również z udziałem radnych wszystkich klubów. 


- Potrzebne są nam zmiany, potrzebna jest mądra ewolucja, a nie rewolucja – mówiła Mieczkowska podczas konferencji. Dlatego, jak zaznaczyła prezydent, na najważniejszych stanowiskach urzędniczych mają pozostać dotychczasowi fachowcy – skarbnikiem pozostanie Grzegorz Czakański, a sekretarzem Ewa Pełechata.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: