Szczecinecka poradnia onkologiczna zachęca do badań mammograficznych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-05 15:38:10
Szczecinecka poradnia onkologiczna zachęca do badań mammograficznych
  • Foto: TV Gawex

Pomimo ciągłego rozwoju medycyny w zakresie badań i wczesnego wykrywania nowotworu piersi kobiety wciąż niechętnie korzystają z badań mammograficznych. Powodów jest mnóstwo od strachu po zwyczajny wstyd. Wciąż pokutuje myślenie „mnie to nie dotyczy” jednak kiedy już przychodzi do diagnozy okazuje się, że można było uniknąć wielu przykrych i często trudnych konsekwencji.

Dlatego też szczecinecka poradnia onkologiczna zachęca wszystkie niezdecydowane panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życia do refundowanych badań mammograficznych. Poradnia czynna jest 3 razy w tygodniu - w poniedziałki, czwartki i piątki. Aby zapisać się na badanie nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. 


Dlaczego powinno się wykonywać badanie mammograficzne? Jak się przygotować do takiego badania i jak z niego skorzystać w szczecineckiej poradni onkologicznej – tego wszystkiego dowiedzą się Państwo rozmowy z onkologiem Jerzym Hardie Douglasem, która już dziś (05.12) zostanie wyemitowana w telewizji Gawex. Zapraszamy. 

Komentarze (1)

ola 2018-12-06 07:52

To nie wstyd a bolesność samego badania oraz ból po nim! Dlaczego nie proponujecie usg? Wiem, że rodziny i znajomi lekarzy jako diagnostykę wykonują usg!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: