Przygotowania do kiermaszu Pierniczki Reni po raz drugi

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-04 13:36:29
Przygotowania do kiermaszu Pierniczki Reni po raz drugi
  • Foto: Stacja Kultura

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, trwają intensywne przygotowania do kiermaszu pn. „Pierniczki Reni” edycja 2. Sprzedaż pierniczków będzie kluczowym elementem Kiermaszu Świątecznego w dniu 15 grudnia 2018 r. Nazwa imprezy „Pierniczki Reni” jest kultywowaniem tradycji ś.p. Renaty Kasprzyk.

Organizatorzy postanowili kontynuować zaczętą w roku ubiegłym akcję wypiekania i zdobienia pierniczków, a pozyskane z ich sprzedaży środki przeznaczyć na cele charytatywne - na pomoc potrzebującym i wsparcie działalności na rzecz rozwoju kultury w Gminie Borne Sulinowo, w tym rozwoju młodych talentów. Podczas kiermaszu stale będzie towarzyszyło świąteczne granie i śpiewanie, zapach cynamonu i piernika, loteria i licytacje, warsztaty zdobienia pierników i wykonywania ozdób choinkowych. 

Kiermasz świąteczny  organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Stacja Kultura”, Budynkiem Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie i Gawex Media. 

Info: Stacja Kultura

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: