Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Bobolicach

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-04 11:24:39
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Bobolicach
  • Foto: R.Jarzyńska

1 grudnia 2018 roku po raz pierwszy w naszym obiekcie grupa nieformalna w składzie: Zbigniew Rewkowski, Dominika Kłos, Sara Krupka wraz z Patronem Miejsko-Gminnym Ludowym Klubem Sportowym „Mechanik” Bobolice oraz przy ogromnym wsparciu Gminy Bobolice zorganizowała otwarty MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO w ramach programu „Mikrodotacje 2018”.

W ramach środków z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Organizatorzy przewidzieli nagrody dla wszystkich uczestników, świąteczne paczki dla dzieci, które osobiście wręczył im Mikołaj, a także poczęstunek, kawę, herbatę i napoje zarówno dla uczestników jak i kibiców. Turniej przewidywał maksymalnie 60 uczestników, w tym 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz do lat 16 i tylu właśnie zawodników zgłosiło się do udziału w zawodach.  Turniej miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu, popularyzację tenisa stołowego oraz integrację uczestników w różnym wieku i z różnych miejscowości. Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach: dzieci klas od IV do VI Szkoły Podstawowej, młodzież klasy VII Szkoły Podstawowej do 16 lat oraz dorośli w wieku powyżej 16 lat. Uczestnicy 
z każdej kategorii zostali jeszcze podzieleni na grupy. Podczas zmagań „ping – pongowych” widać było ogromne zaangażowanie uczestników. Mimo sportowej rywalizacji każdy uczestnik zachowywał postawę „fair-play”. Czterogodzinny wysiłek dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji oraz obfitował  w szereg różnych, nieszablonowych akcji i zagrań. Dla uczestników organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek. Wspólna przekąska była okazją do odpoczynku i zregenerowania sił w przerwach między meczami,  a także szansą do wymiany spostrzeżeń i opinii na temat toczących się obok pojedynków. Fajną odskocznią był występ dzieci, które zagrały krótki koncert bębniarski. Po kilku godzinach zaciętych rozgrywek wyłoniono najlepszych zawodników  w danych kategoriach. Miłym akcentem całego turnieju było pojawienie się Mikołaja, który wręczył  dzieciom świąteczne paczki, a także nagrody dla najlepszych zawodników, a pozostałym grającym wręczył równie atrakcyjne nagrody pocieszenia. Należy wspomnieć, że już trzy piątki przed turniejem zapisani uczestnicy mogli przygotowywać się do udziału w zawodach. Turniej ten nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich  w ramach programu „MIKRODOTACJE 2018”. Organizatorzy kierują szczególne podziękowania do: Pani Magdaleny Osipowicz z FIO, Patrona – MGLKS „Mechanik” Bobolice, całej grupy nieformalnej, pracowników Hali Widowiskowo-Sportowej w Bobolicach, którzy koordynowali całą inicjatywę, a także do Pani Renaty Jarzyńskiej oraz Pana Zbigniewa Oleksiaka.

DZIECI IV-VI SP
I miejsce – Daniel Mirga
II miejsce – Zuzanna Lisowska
III miejsce – Tomasz Olender
IV miejsce – Mikołaj Arczyński
V miejsce – Tymoteusz Skiba

MŁODZIEŻ OD VII KLASY DO 16 LAT
I miejsce – Oskar Szysz
II miejsce – Jakub Madej
III miejsce – Sebastian Dodacki
IV miejsce – Oliwier Klajnszmit
V miejsce – Filip Pyziołek

DOROŚLI POWYŻEJ 16 LAT
I miejsce – Dariusz Adamczyk
II miejsce – Karol Sztobnicki
III miejsce – Radosław Serowski
IV miejsce – Janusz Rudnik
V miejsce – Marcin Majewski

Info:Renata Jarzyńska

UM Bobolice
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: