Zespół Szkół nr 7 w Białym Borze ze wsparciem z Ministerstwa Obrony Narodowej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-12-04 11:00:13
Zespół Szkół nr 7 w Białym Borze ze wsparciem z Ministerstwa Obrony Narodowej
  • Foto: Piotr Rozmus

ZS Nr 7 w Białym Borze otrzyma 60 tys. zł brutto w ramach „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”

Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze otrzyma z Ministerstwa Obrony Narodowej ponad 60 tys. zł brutto w ramach „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. 45 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia dla klas mundurowych w tym specjalistycznego sprzętu i pomocy dydaktycznych, zaś 15 600 zł na indywidualne umundurowanie 24 uczniów. W poniedziałek (03.12) w siedzibie MON starosta Krzysztof Lis, członek Zarządu Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Zając oraz zastępca skarbnika Starostwa Powiatowego w Szczecinku Waldemar Kmieć parafowali stosowną umowę. W Warszawie obecny był również dyrektor szkoły Andrzej Pastuszek.

 

To na pewno dla nas wyróżnienie – mówi starosta Krzystof Lis. - Znaleźliśmy się wśród 80 szkół o profilu wojskowym w Polsce, które otrzymały podobne dofinansowanie. Niewątpliwie pozyskane środki sprawią, że będziemy mogli naszą młodzież jeszcze lepiej przygotować. Wyposażenie, które otrzyma szkoła zostało tak opisane przez MON, aby potencjalni absolwenci szkół wojskowych, wiążących swoją przyszłość z wojskiem właśnie, byli przygotowywani według ściśle określonych profili. (…) Z informacji, które udało nam się pozyskać, wiemy, że na podobne dofinansowanie szkoły będą mogły liczyć w przyszłości(…)

 

Starosta zdradził również, że goszcząc w siedzibie MON poruszył kwestię programu „Strzelnica w powiecie”. Jak się okazało ten wciąż jest dopracowywany, ale pojawił się pomysł, aby przy każdej szkole o profilu wojskowym powstała strzelnica pneumatyczna.

 

To bardzo dobrze, że MON jest zainteresowane dofinansowaniem tego typu przedsięwzięć – konstatuje starosta. - Co ważne, środki z Ministerstwa na jego realizację trzeba wykorzystać do końca roku, ale środki własne można wyasygnować dopiero w przyszłym – dodaje na koniec.

 

Tekst: Piotr Rozmus 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: