IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego [WYNIKI]

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-29 13:35:35
IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego [WYNIKI]
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 29 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety odbył się finał IX Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. W auli szkolnej dziesięcioro uczniów wyłonionych w eliminacjach rywalizowało o decydujący triumf i cenne nagrody. Wyniki konkursu opublikujemy wkrótce.

 Finał IX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego BEST OF THE BEST odbył się w dniu 29 listopada 2018r w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety. Wychodząc naprzeciw dzisiejszym wymaganiom bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, Starostwo Powiatowe objęło honorowy patronat nad konkursem i jednocześnie było głównym sponsorem cennych nagród dla finalistów.

Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety. Konkurs ten jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego. Konkurs przeprowadzany jest w 2 etapach: półfinał oraz finał. W tym roku zadania półfinałowe sprawdzały znajomość poprawnej pisowni oraz znajomość słownictwa i gramatyki języka angielskiego. W półfinale wzięło udział 20 uczniów ze szkół powiatu szczecineckiego, zarówno publicznych jak i niepublicznych.  Do wielkiego finału przeszło 10 „perełek” naszego powiatu. 


W części finałowej przeprowadzono konkurencje sprawdzające umiejętności językowe uczniów: formułowanie wypowiedzi ustnych, sztuka prezentacji, znajomość wiedzy na temat dwóch miast: Londyn i Nowy Jork oraz znajomość różnic językowych między brytyjską a amerykańską odmianą języka angielskiego. Zakres materiałowy obejmował program szkoły ponadgimnazjalnej, z elementami rozszerzenia w przypadku uczestnictwa w finale dla poziomu rozszerzonego. Tegoroczni finaliści reprezentowali wysoki poziom językowy co świadczy o dobrej jakości kształcenia w naszym powiecie.   
Celem Konkursu było wyłonienie uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu  najlepiej posługujących się językiem angielskim, jak również motywowanie młodzieży i przyszłych uczestników imprezy do inwestowania w siebie i w swoją przyszłość.  Dodatkowo organizatorom zależało na różnicowaniu uczniów na poziomie szkoły i umożliwienie porównania ich wyników z wynikami uczniów innych szkół.  

 Podczas finału największą wiedzą i znajomością języka angielskiego mogli się poszczycić:

I miejsce      - Nikodem Bączek (STO, Szczecinek)
II miejsce     - Zuzanna Siegert (Prywatne Liceum Ogólnokształcące, Szczecinek)
III miejsce    - Grzegorz Kuczyński ( ZS nr 1, Szczecinek)
IV miejsce – Michał Kolasiński (ZS nr 6, Szczecinek)
V miejsce – Julia Szkutnik (I LO, Szczecinek)
Wyróżnieni: Maciej Sudoł (STO Szczecinek), Jakub Bartoszewski ( ZS nr 1, Szczecinek), Jakub Tranbowicz (STO, Szczecinek), Jakub Wiśniewski (ZS nr 1, Szczecinek), Beniamin Godziemba-Trytek (I LO Szczecinek).

Wszystkim uczestnikom uroczyście wręczono cenne nagrody. Wszyscy laureaci zdobyli owację zgromadzonych gości. Podziękowania otrzymali członkowie komisji konkursowej: Tony Machalski (Come and Speak), Jonathan Jardine, Agnieszka Samojłow (I LO Szczecinek) i Joanna Kozłowska (LO Szczecinek). 
Konkurs spotkał się z bardzo miłym przyjęciem i oceną wszystkich zgromadzonych. Zarówno komisja konkursowa jak i nauczyciele języków obcych szkół ponadgimnazjalnych  byli bardzo zadowoleni z poziomu uczestników.  
Konkurs wzbogaciła oprawa muzyczna przygotowana przez uczniów I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku: Jakuba Frankowskiego i Jakuba Mieczaj. Finał konkursu poprowadziło dwoje uczniów klas trzecich I LO: Livia Karwatzki oraz Agata Spychała.                


                                                                                                       Joanna Kozłowska
                                                                                       nauczyciel języka angielskiego, I LO.
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: