Mistrzostwa Europy w Kixboxingu w formule Full Contact, Light Contact i Pointfighting w Mariborze

• Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-29 11:16:06

W Mariborze (Słowenia) odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Kixboxingu w formule Full Contact, Light Contact i Pointfighting.

W Mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik KSW Szczecinek Bartłomiej Mięciuk, który startując w kategori do 79 kg w formule pointfighting. W ćwierćfinale pokonał zawodnika z Ukrainy Illię Wozniuka. W półfinale przegrał z zawodnikiem z Turcji Huseyin Semerci. I musiał zadowolić się brązowym medalem. Bartłomiej Mięciuk jest aktualnym Mistrzem Polski Seniorów w tej kategorii. Zdobycie przez zawodnika KSW Szczecinek Bartłomieja Mięciuka brązowego medalu na Mistrzostwach Europy jest tym większe, że Reprezentanci Polski ostatni medal w kategorii pointfighting zdobyli w 2010r. Ostatni taki sukces zawodników ze Szczecinka miały miejsce w 2000 r Zbigniew Sołtys i 2001 Artur Cholewa r.
W Mistrzostwach wystartował również wychowanek KSW Szczecinek aktualnie zawodnik KKS Sporty Walki Poznań Jakub Pokusa w kat. 71 kg formuła Full Contact zdobył brązowy medal w półfinale przegrał z zawodnikiem z Niemiec.