Tygodniowy raport straży miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-26 10:33:27
Tygodniowy raport straży miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 19.11.2018 r. do 25.11.2018 r. strażnicy podjęli 104 interwencjew stosunku do 87 osób. W siedmiu przypadkach zastosowano blokady na koła nieprawidłowo parkujących pojazdów. Do schroniska dla zwierząt strażnicy przewieźli cztery zwierzęta. O pomoc w uruchomieniu pojazdów zwróciło się sześciu kierowców.

19.11.2018 r. około godz. 2040 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej patrol udał się na ulicę Rzeczną, gdzie zgłoszono starszego mężczyznę śpiącego od kilku dni w samochodzie. Na miejscu po opatrolowaniu terenu strażnicy zauważyli pojazd marki VW, wewnątrz którego znajdowała się wersalka, rower oraz kartony. Mężczyzna, właściciel samochodu oświadczył, że mieszka w nim, gdyż został wyrzucony z mieszkania. Z uwagi na niskie temperatury strażnicy zaproponowali mężczyźnie pomoc i przewieźli go do ogrzewalni na ulicę Wiejską.

24.11.2018 r. około godziny 1645 patrol SM interweniował na ulicy Dworcowej, gdzie dwóch mężczyzn zakłócało porządek publiczny spożywając alkohol w miejscu objętym zakazem. Za swoje zachowanie obydwaj panowie zostali ukarani mandatami karnymi.

Z uwagi na niskie temperatury do Straży Miejskiej wpływają informacje od mieszkańców o osobach bezdomnych, które przed zimnem chowają się w klatkach schodowych, piwnicach budynków, czy leżące na ziemi. Nasze patrole reagują na każdy taki sygnał. Strażnicy stale kontrolują również miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne w celu zaproponowania im pomocy w postaci przewiezienia do noclegowni bądź ośrodka dla osób bezdomnych.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: