Konferencja na temat dopalaczy i narkotyków w ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-22 08:22:43
Konferencja na temat dopalaczy i narkotyków w ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV
  • Foto: TV Gawex

Dopalacze to zmora dzisiejszych czasów, która z roku na rok zbiera coraz to większe żniwo wśród żądnych przeżyć nastolatków oraz młodzieży starszej. Niestety, wśród niektórych młodych wciąż pokutuje opinia, że dopalacze to łagodniejsza forma narkotyków. Jednak zatrucia tymi substancjami są o wiele bardziej niebezpieczne niż zwykłymi narkotykami gdyż skład takich środków jest zupełnie nieznany, a co za tym idzie skutki są kompletnie nieprzewidywalne.

Dlatego też Zespół Szkół im. Księcia Warcisława IV zorganizował wczoraj (20.11) konferencję w tym temacie skierowaną głównie do uczniów szkół podstawowych, gminazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.Podczas wczorajszego spotkania uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim jakie szkody w organizmie młodego człowieka czynią tego typu substancje oraz jakie mogą być konsekwencje zażywania narkotyków i dopalaczy. 
Okazuje się, że tego typu akcje przynoszą skutek gdyż świadomość na temat dopalaczy wśród młodzieży wzrasta, pojawiają się pytania i refleksje, a to jak mówią nauczyciele jest już dużym postępem w walce z dopalaczami.Celem tej konferencji jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: