Skill Challenge fundacji Marcina Gortata w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-20 14:49:13
Skill Challenge fundacji Marcina Gortata w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Dziś w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku, a także szkole w Turowie odbył się Szkolny Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który od kilku lat organizuje Fundacja Marcina Gortata. Uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych, a najlepsi będą mogli w ramach nagrody wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Fundacja Marcina Gortata MG13 ma na celu promocję sportu oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych. Realizuje go poprzez bezpośrednie działania aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, a także poprzez współpracę ze szkołami czy ośrodkami sportu. Jednym z kluczowych działań fundacji jest projekt Szkolny Skills Challenge "Mierz Wysoko", który dzisiaj odbył się najpierw w Turowie, a później w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku. 

Dzisiejsze eliminacje szkolne są dopiero pierwszym etapem całego przedsięwzięcia, którego finał odbędzie się w grudniu w Łodzi. A nagrodą główną dla zwycięzcy skill challenge będzie wyjazd do Stanów Zjednoczonych, do Los Angeles, gdzie aktualnie gra Marcin Gortat, który dla wielu młodych ludzi jest prawdziwym idolem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: