Bezpieczeństwo na dwa kółka – przeciw agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży w Gminie Bobolice

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-19 13:56:18
Bezpieczeństwo na dwa kółka – przeciw agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży w Gminie Bobolice
  • Foto: UM Bobolice

16 listopada br. na hali CESiR w Bobolicach przy ul. Głowackiego odbyła się impreza rekreacyjna „Bezpieczeństwo na dwa kółka”. Była ona okazją do zaprezentowania i uroczystego otwarcia mobilnego miasteczka rowerowego, zakupionego w ramach projektu pt. „Bezpieczeństwo na dwa kółka – przeciw agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży w Gminie Bobolice” dofinansowanego przez MSWiA w ramach Programu Ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2010 oraz z budżetu Gminy Bobolice. Z powodu niepogody odbyła się ona na hali widowiskowo – sportowej w Bobolicach. Uczestniczyli w niej przede wszystkim uczniowie klas IV – VIII i oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Bobolicach.

Wśród atrakcji przewidziano Rowerowe show, które połączyło w sobie emocje, rozrywkę oraz edukację w jednym. Nie był to zwyczajny pokaz dyscypliny sportowej, lecz w pełni profesjonalne przedstawienie artystyczne. Widzowie mogli podziwiać między innymi skoki na rowerze przez linę, akrobacje na 2 metrowym torze pokazowym. Została również zorganizowana Rowerowa Akademia, która dostarczyła nie tylko ogromną rozrywkę, ale również edukację. Uczestnicy szkolili swoją jazdę na rowerze w mobilnym miasteczku rowerowym.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu bobolickich Policjantów i Straży Miejskiej w Bobolicach została przeprowadzona akcja znakowania rowerów pod hasłem: „Odstrasz złodzieja – oznakuj swój rower”. Podczas tej imprezy rekreacyjnej zostały również zorganizowane pokazy ratownictwa przedmedycznego połączone z instruktażem dla chętnych osób. Uczniowie chętnie korzystali z możliwości spróbowania swoich sił w resuscytacji krążeniowo – oddechowej na profesjonalnych fantomach. Było to możliwe dzięki ratownikom z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinku. Wartością dodaną tej imprezy był pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobolicach. Dziękujemy bobolickim strażakom ochotnikom, że byli razem z nami w tym dniu.

Info:Halina Michalak
Sekretarz SWIS

Zdjęcia: UM Bobolice

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: