Szczęśliwy finał policyjnego stażu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-18 11:12:00
Szczęśliwy finał policyjnego stażu
  • Foto: P.Rozmus

Dokładnie 53 dni trwał staż zawodowy młodych policjantów, którzy zdobywali doświadczenie na terenie powiatu szczecineckiego. W ramach adaptacji zawodowej pod okiem 2 doświadczonych policjantów z Oddziału Prewencji ze Szczecina, szkoliło się 6 policjantów, którzy odbyli łącznie 37 służb.  Samorząd powiatowy przez cały czas trwania szkolenia dbał o zakwaterowanie i wyżywienie mundurowych, udostępniając im lokale  w Zakładzie Obsługi Nieruchomości.

Dziś (15.11) w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku podsumowano ten czas, a policjantów osobiście odwiedził starosta Krzysztof Lis. Każdy z adeptów otrzymał suweniry związane z powiatem szczecineckim.

Dziękuję państwu za wasza służbę. Dla samorządu powiatowego policyjna baza od zawsze stanowiła priorytet i zależy nam, aby nasi stróże prawa pełnili służbę w godnych warunkach, o czym jak mniemam przez czas pobytu u nas zdążyliście  się państwo przekonać (…)  - powiedział starosta. - Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest  dla nas najważniejsze i nie ukrywam, że zapewnienie go jest możliwe dzięki wzorowej współpracy między policją i samorządami. Jednak środków zwiększających bezpieczeństwo nigdy za wiele, dlatego cieszę się z państwa obecności. Jestem również przekonany, że czas, który tu spędziliście, to przede wszystkim wielka nauka dla was, doświadczenie i możliwość wejścia w arkana już tej typowej policyjnej pracy, uczenie się prawidłowej reakcji i postępowania w przypadku najróżniejszych zdarzeń, z którymi jako funkcjonariusze wielokrotnie będziecie musieli się mierzyć (…)

Za możliwość stacjonowania policjantów w obiekcie należącym do powiatu szczecineckiego staroście dziękował Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku mł. insp. Andrzej Dziemianko:

Bardzo dziękuję panu staroście za to, że nowi adepci sztuki policyjnej mogli odbyć staż na terenie naszego powiatu. To była bardzo duża pomoc, i mam nadzieję, że w przyszłości będą mogli szkolić się u nas kolejni funkcjonariusze…

Komendant dziękował również adeptom, nawiązując do trudnej sytuacji, z którą mierzyły się w ostatnim czasie wszystkie komendy i komisariaty na terenie całego kraju.

Bardzo dziękuję wam za ten czas. Mam nadzieję, że był to dla was dobry okres, że nabyliście doświadczenia, że zdobyliście w  Szczecinku cenną wiedzę już jako pełnoprawni policjanci (…)Byliście dla nas cennym wsparciem w okresie, który na szczęście już minął. Dzięki temu Szczecinek był jednym z nielicznych miast, w którym brak funkcjonariuszy nie był tak bardzo zauważalny …

info:P.Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: