Kwiaty dla Niepodległej - konkurs plastyczny w SP 5

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-15 09:16:37
Kwiaty dla Niepodległej - konkurs plastyczny w SP 5
  • Foto: SP5

9 listopada o godz. 11.00 odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego dla klas O-III Kwiaty dla Niepodległej. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Szczecinku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i miał na celu m.in. kształtowanie szacunku do symboli i barw narodowych oraz rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, a także wrażliwości artystycznej dzieci.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kwiatów w barwach narodowych w formie płaskiej lub przestrzennej w pomysłowy sposób oraz z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych.

Na konkurs wpłynęło blisko 100 prac ze wszystkich szczecineckich szkół podstawowych. Poziom był bardzo wysoki. Pomysłowość i kreatywność uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.  W związku z tym jury przyznało aż 13 nagród i 14 wyróżnień. Upominki i pamiątkowe biało-czerwone dyplomy zostały wręczone uczestnikom konkursu w Szkole Podstawowej nr 5 na uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Sponsorem nagród było: Bambino, Nadleśnictwo w Szczecinku oraz SAPiK.

Organizatorami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w SP 5: Anna Albrecht, Marzena Stańczyk i Katarzyna Skwierawska.
 

 

Info&foto:

Bożena Lipnicka

Sekretarz SP 5

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: