Kołobrzeski Bieg Niepodległości

• Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-13 14:39:40

Igor Siódmiak został zwycięzcą Biegu Niepodległości w Kołobrzegu. Reprezentant 7PRO Siódmiak Triathlon Szczecinek na dystansie 10 km wygrał z czasem 33:51 i pokonał blisko o 2 minuty drugiego na mecie Grzegorza Brauna z Gryfic. Chociaż pogoda nie sprzyjała, bieg ukończyło ponad 250 biegaczy.

Oprócz klasyfikacji Open podczas biegu była także oddzielna klasyfikacja kobiet. Zgodnie z oczekiwaniami wśród pań najszybsza była Kamila Werner  reprezentująca klub Biegaj z Dymkiem Szczecinek Running, która kołobrzeską „dychę” pokonała w czasie 41:58, zajmując w klasyfikacji ogólnej ostatecznie 23 miejsce. IV edycja tej imprezy biegowej zgromadziła spora publiczność a zmagania biegaczy na całej trasie towarzyszyli dopingiem zarówno kołobrzeżanie jak i turyści.

Biegowej imprezie towarzyszył tradycyjnie już bieg Kołobrzeskiej Mili,  który organizowany  został dla uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych.  Na dystansie 1,6 kilometra wystartowało kilkadziesiąt dzieci. Po raz pierwszy zorganizowano również półmaraton w którym wzięło udział ponad 140 biegaczy. Klasyfikację wygrał Michał Kubiak z Poznania , który z czasem 1:15:55 jako pierwszy przekroczył linię mety.