Hymn dla Niepodległej w Przybrdzie - akcja 12-letniej Oli

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-08 14:59:00
Hymn dla Niepodległej w Przybrdzie - akcja 12-letniej Oli
  • Foto: TV Gawex

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości w całym kraju, zaplanowano szereg uroczystości. Ciężar organizacyjny w głównej mierze wzięły na siebie samorządy, jednak istnieją miejsca gdzie inicjatywę przejęli zwykli obywatele, których marzeniem jest włączyć swoją malutką lokalną społeczność w ogólnopolskie uroczystości. Tak właśnie zrobiła 12-letnia Ola z Przybrdy, która postanowiła zmobilizować mieszkańców swojej miejscowości do uczczenia tego wyjątkowego święta i wspólnego zaśpiewania hymnu państwowego.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wydarzenie, które inspiruje całe społeczności do działania, jak również pojedyncze osoby, które pragną w szczególny sposób uhonorować tę wyjątkową dla Polaków rocznicę. Tak było właśnie w przypadku 12-letnej Oli Marszałkowskiej z miejscowości Przybrda, która zainspirowana przez nauczyciela i zarazem dyrektora szkoły, do której uczęszcza, postanowiła zmobilizować mieszkańców swojej małej miejscowości do wspólnego odśpiewania hymnu.

Ale jak tu zmobilizować zapracowanych dorosłych? Ola postanowiła, że najpierw swój pomysł przedstawi pani sołtys, a następnie pani radnej. Obie panie bardzo entuzjastycznie podeszły do tematu i wspierają młodą społeczniczkę w jej działaniach. Pomysł na obchody setnej rocznicy niepodległości Polski w Przybrdzie jest następujący - w niedzielę, 11 listopada, o godzinie 12:00 pod krzyżem odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu państwowego. Młoda społeczniczka, Ola Marszałkowska zachęca również aby na to wydarzenie przybyć w mundurach lub założyć jakiś element biało-czerwony. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: