Ogromne zainteresowanie koncertem 100 na 100 Niepodległej - wejściówek brak. Relacja na żywo na Placu Wolności

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-06 15:59:53
Ogromne zainteresowanie koncertem 100 na 100 Niepodległej - wejściówek brak. Relacja na żywo na Placu Wolności
  • Foto: TV Gawex

100 głosów na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – to kolejny projekt Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego, które tym razem przygotowuje wielki koncert z udziałem 100-osobowego chóru na cześć Wolnej i Niepodległej Polski. W projekcie tym uczestniczą dzieci i młodzież ze szczecineckich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz Chór„ORANTES". Chórowi towarzyszyć będzie zespół jazzowy pod kierunkiem Katarzyny Stroińskiej-Sierant.

„100 na 100 Niepodległej”. Projekt muzyczny Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego polegający na stworzeniu 100-osobowego chóru na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Kulminacją tego projektu jest koncert patriotyczny, który odbędzie się 11 listopada 2018 r. w sali Kina „Wolność” w Szczecinku o godzinie 18:00.
Na koncercie wystąpią:
Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z panią Teresą Dybowską
Szkoła Podstawowa nr 4 wraz z panią Bożenną Makowską
Szkoła Podstawowa nr 6 wraz z panią Lucyną Kosińską
Szkoła Podstawowa nr 7 
Zespół Szkół Społecznych STO
Prywatna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące oraz Chór ORANTES 
Katarzyna Stroińska-Sierant - fortepian - autorka wszystkich aranżacji 
Dawid Tokłowicz - saksofon
Jarosław Sierant - electric skrzypce
Piotr Max Wiśniewski - kontrabas
Sławomir Tokłowicz - perkusja

Podczas koncertu gościnnie wystąpią przedszkolaki z Przedszkola „Słoneczko” i z Przedszkola „Miś - KRONO”.
W organizację tego wydarzenia zaangażowała się również firma KRONOSPAN, która jest głównym sponsorem tego wydarzenia. Tuż przed uroczystościami o godzinie 11:00 w kościele mariackim odbędzie się także Msza Święta w intencji Ojczyzny. Inicjatywa ta została wpisana w ogólnopolskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz uświetni ogólnomiejskie obchody w/w Święta.
Zainteresowanie tym wydarzeniem jest bardzo duże. Na chwilę obecną nie ma już wolnych wejściówek na koncert do sali kina Wolność. W związku z tym organizatorzy zapewnili transmisję na żywo na telebimie, który będzie ustawiony na Placu Wolności. Ławki na placu będą ustawione w kształcie amfiteatru, dlatego też każdy zainteresowany będzie mógł usiąść i obejrzeć koncert w samym centrum miasta. 
Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas oraz Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: