Tegoroczna Akcja Znicz przebiegła spokojnie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-05 15:13:04
Tegoroczna Akcja Znicz przebiegła spokojnie
  • Foto: TV Gawex

Zakończyły się policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie Wszystkich Świętych. W naszym powiecie było spokojnie pomimo, że doszło do 1 wypadku, w którym ranny został 56-letni mężczyzna.

Tegoroczna akcja „ZNICZ” trwała 5 dni. W tym czasie zwiększona liczba policyjnych patroli dbała o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. W tym czasie na ulicach naszego powiatu służbę pełnili policjanci z pionu prewencji i ruchu drogowego oraz z pionu kryminalnego.

W trakcie działań na drogach powiatowych, policjanci szczecineckiej drogówki zwracali uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej.

Od środy do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 1 wypadku, w którym ranny został 56 - letni mężczyzna, kierujący pojazdem osobowym marki Opel Corsa.  W tym czasie odnotowano również 11 kolizji, wśród których główną przyczyną okazało się niezachowanie należytej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Porównując akcje „ZNICZ” 2018 do lat ubiegłych efekty policyjnych działań przedstawiały się na zbliżonym poziomie. W roku 2017 odnotowano 12 kolizji drogowych i żadnego wypadku drogowego. Natomiast rok wcześniej szczecineccy policjanci odnotowali tylko 8 kolizji.

Podczas trwania 5 dniowych działań policjanci zatrzymali również jedną osobę, która prowadziła auto w stanie nietrzeźwości. Młoda kobieta wkrótce usłyszy zarzuty, za które grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat.

W rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych wydarzeń kryminalnych czy też zakłócenia porządku.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: