Policja przypomina o noszeniu odblasków po zmroku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-02 14:50:02
Policja przypomina o noszeniu odblasków po zmroku
  • Foto: TV Gawex

Okres jesienno – zimowy to najtrudniejszy czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi sprawiają, że piesi i rowerzyści są mało widoczni dla zmotoryzowanych. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców na terenie powiatu szczecineckiego cyklicznie przeprowadzane są działania prewencyjno – kontrolne ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Okres od października do marca to czas, kiedy piesi i rowerzyści najbardziej narażeni są na zdarzenia drogowe. To czas, kiedy większość z nich nosi ciemne ubrania. Wcześnie zapadający zmierzch, zamglenia, opady deszczu, a co za tym idzie ograniczona widoczność sprawia, że właśnie jesienią niechronieni uczestnicy ruchu stanowią grupę najbardziej narażoną na udział w wypadkach drogowych. W takich warunkach bardzo często kierowca dostrzega pieszego lub rowerzystę w ostatniej chwili.

Aby zminimalizować liczbę wypadków na drogach naszego regionu policjanci szczecineckiej drogówki prowadzą nie tylko działania kontrolne i represyjne, ale także profilaktyczne, skierowane do niechronionych uczestników ruchu. Podczas każdego ze spotkań, szczecineccy mundurowi zachęcają pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, natomiast podczas służby pełnionej na drogach poza terenem zabudowanym i po zapadnięciu zmroku, policjanci ruchu drogowego niejednokrotnie pieszym i rowerzystom wręczają odblaski.

I właśnie dzisiaj policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy przeprowadzili na terenie powiatu szczecineckiego wzmożone działania pod nazwą „ODBLASK” podczas których wręczali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe. Funkcjonariusze zachęcali do noszenia odblasków o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Pamiętaj – widoczność jest ważnym elementem składającym się na Twoje bezpieczeństwo!

Przekazane elementy odblaskowe uzyskano dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Info:KPP Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: