Strofy dla Niepodległej - gminny konkurs recytatorski

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-11-04 09:41:23
Strofy dla Niepodległej - gminny konkurs recytatorski
  • Foto: SP Parsęcko

Aby upamiętnić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Szkole Podstawowej w Parsęcku zorganizowano 24 października 2018 r. Gminny Konkurs Recytatorski,,Strofy dla Niepodległej”.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek. Wystąpili recytatorzy z Turowa, Wierzchowa, Gwdy Wielkiej, Żółtnicy i Parsęcka. Uczestnicy występowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie z klas I- IV oraz uczniowie z klas V- VIII. Szkoły były reprezentowane przez dwóch uczestników w każdej kategorii wiekowej. Prezentacje oceniało jury w składzie: Jolanta Warzecha, Anna Jarosz, Renata Skowron oraz Zofia Atmanowicz. Uczestnicy recytowali wiersze związane tematycznie z ojczyzną, historią naszego kraju oraz z odzyskaniem  niepodległości przez Polskę. Ich występy wzruszały i bardzo się podobały. Po prezentacjach uczestników konkursu wystąpił zespół wokalny ze szkoły w Parsęcku, który na to spotkanie przygotował kilka pieśni patriotycznych. Po ich występie ogłoszono wyniki.

W kategorii klas I- IV przyznano dwa pierwsze miejsca. Zwyciężyły Zofia Kolak z Żółtnicy oraz Oliwia Nędzi z Parsęcka. Drugie miejsce zajęła Julia Brajer z Turowa, a trzecie Martyna Bugajska

z Parsęcka. W kategorii klas V- VIII najwyżej oceniono występy trzech recytatorek. I miejsce zajęły: Karolina Kolak z Żółtnicy, Oliwia Skowron z Parsęcka i Aleksandra Myszak z Turowa.

W tej kategorii wiekowej wręczono dwa wyróżnienia. Otrzymały je Klaudia Kilijanek z Żółtnicy oraz Malwina Zajączkowska z Parsęcka. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody, ufundowane przez Gminę Szczecinek, wręczyli recytatorom Wójt Ryszard Jasionas oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parsęcku Dorota Brateus.

Konkurs,,Strofy dla Niepodległej”, zorganizowany w roku  tak ważnym dla Polaków,  okazał się dobrą formą promowania treści patriotycznych oraz popularyzacji  poezji patriotycznej  wśród dzieci i młodzieży.

 

Przedsięwzięcie sfinansowane w ramach Kalendarza Imprez na rok 2018.

Info i foto: SP Parsęcko, Anna Kapelska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: