Rozpoczęła się akcja Znicz 2018. Policja apeluje o ostrożność na drogach

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-31 13:43:46
Rozpoczęła się akcja Znicz 2018. Policja apeluje o ostrożność na drogach
  • Foto: TV Gawex

Od 31 października do 4 listopada w całym kraju prowadzone będą wzmożone działania policyjne pod nazwą ZNICZ. Akcja ta ma na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach jak również przy samych nekropoliach. Szczecinecka policja już teraz apeluje o rozwagę, szczególnie jeśli chodzi o parkowanie przy cmentarzu komunalnym.

1 listopada to jeden z okresów, który w ciągu roku zaliczany jest do najintensywniejszych pod względem natężonego ruchu drogowego, szczególnie w okolicach cmentarzy ale również na drogach wojewódzkich, krajowych oraz dojazdowych. Większa liczba pojazdów, a czasami również i  warunki atmosferyczne oraz szybko zapadający zmrok sprawiają, że statystyki wypadków znacznie wzrastają. Dlatego też od wielu lat policjanci przeprowadzają w tym czasie akcje Znicz, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i w okolicach nekropolii. Policja apeluje również o to aby w miarę możliwości pozostawić samochody w domach, a na groby udać się Komunikacją Miejską lub skorzystali z alternatywnych środków komunikacji. Pomoże to z pewnością rozładować natężony ruch koło cmentarza komunalnego, a tym samym zachować bezpieczeństwo. Informacja o dodatkowych kursach autobusowych w okresie Wszystkich Świętych dostępna jest na naszej stronie internetowej jak również na stronie Komunikacji Miejskiej, przystankach i w autobusach. 

Komentarze (4)

Ada 2018-11-01 07:51

A wystarczy wybudować kładkę nad ulicą i problem rozwiązany. A na całej długości drogi zakazać przejścia przez ulicę stawiając barierki. Drugą kładkę wybudować na wysokości sklepu Polo.

gosc 2018-11-01 11:48

ADA jestes pewnie jeszcze mloda pomysl o ludziach starszych czy inwalidach na wozkach a takze o mamach z wozkami.... i tu jest problem

Ada 2018-11-04 23:14

Żyjemy w xxi wieku . Widziałeś takie kładki z windami ? Bo ja tak .

danka 2018-11-08 11:20

Jak widze , to te przygotowania do Swieta Zmarlych na szczecinieckim cmentarzu beda trwaly do listopada przyszlego roku ? ... szkoda

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: