Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-29 11:18:58
Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 22.10.2018 r. do 28.10.2018 r. strażnicy podjęli 61 interwencji w stosunku do 67 osób. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 7 zdarzeń. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 3 osoby, 3 osoby przekazano też Policji. Zastosowano 4 blokady na koła samochodów. W czterech przypadkach udzielano pomocy w uruchomieniu samochodów.

W dniu 22.10.2018 około godziny 21:30 dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kobiecie potrzebującej pomocy. Po przyjeździe na miejsce zastano kobietę, która na przemian mówiła, że potrzebuje pomocy, że chce się zabić. Była pod wpływem alkoholu. Ustalono jej dane oraz to, że leczyła się psychiatrycznie. W pewnym momencie zaczęła uciekać, wybiegła z mieszkania na klatkę schodową i zaczęła uderzać głową w drzwi krzycząc że się zabije. Po chwili znowu zaczęła uciekać. Została obezwładniona i przekazana patrolowi Policji z kolei policjanci przekazali ją dla zespołu ratunkowego.

W dniu 26.10.2018 r. około godziny 21:25 z polecenia dyżurnego patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Staszica do leżącego na trawie mężczyzny. Strażnicy zastali 55-letniego, upojonego alkoholem mężczyznę, w stosunku do którego wcześniej wielokrotnie były podejmowane interwencje. Strażnicy dobudzili go, lecz mężczyzna nie miał siły ustać na nogach. W związku z powyższym został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W dniu 27.10.2018 r. około godziny 11:45 patrol znajdując się na ulicy Armii Krajowej zwrócił uwagę na dwie osoby pchające wózek, w którym znajdował się żeliwny właz do studzienki kanalizacyjnej. Ponieważ zachodziło uzasadnione podejrzenie, że żeliwny właz został skradziony na miejsce wezwano patrol policji, który poprowadził dalsze czynności.

W dniu 27.10.2018 r. około godziny 17:05 do SM wpłynęła informacja, że na ulicy Bartoszewskiego na schodach do budynku leży mężczyzna. Strażnicy skierowani we wskazane miejsce zastali człowieka upojonego alkoholem. Po dobudzeniu mężczyzna oświadczył, że wracał od kolegi, gdy już nie miał siły iść postanowił przespać się. Strażnicy doprowadzili mężczyznę do miejsca zamieszkania. 

W dniu 28.10.2018 r. około godziny 17:30 strażnicy patrolowali ulicę Malborską, gdy zauważyli rowerzystę jadącego środkiem jezdni bez wymaganego oświetlenia. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu. Tłumaczył, że skończył mu się alkohol i rowerem wybrał się do sklepu po piwo. Nietrzeźwy rowerzysta został przekazany policji.  

Info: J.Siemaszko

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: