Zawody sportowo-obronne w ramach projektu Godność, Wolność, Niepodległość

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-26 13:20:30
Zawody sportowo-obronne w ramach projektu Godność, Wolność, Niepodległość
  • Foto: SC

W piątek (26.10) na strzelnicy miejskiej odbyły się Zawody Sportowo – Obronne skierowane głównie do starszych uczniów szkół podstawowych, pozostałych klas gimnazjalnych, a także szkół średnich. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” realizowanego przez Prywatne Liceum Ogólnokształcące z okazji setnej roczniczy Niepodległości Polski. Oprócz zawodów uczestnicy mogli także uczestniczyć w żywej lekcji historii, którą poprowadziła Budzyńska Grupa Rekonstrukcyjna.

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla uczczenia setnej rocznicy Niepodległości Polski wzięło udział w rządowym projekcie „Godność, Wolność, Niepodległość”. W ramach tej inicjatywy, szkoła podjęła już kilka działań mających na celu wypełnienie założeń projektu, a tym samym uczczenie tego ważnego wydarzenia dla Polski jaką jest setna rocznica odzyskania Niepodległości. Dziś na strzelnicy miejskiej odbyło się kolejne wydarzenie, tym razem Zawody Sportowo-Obronne, które składały się m.in. z trójboju: pokonywanie toru przeszkód, rzut granatem do celu, strzelanie do zapadek. Uczniowie podzieleni byli na kategorie chłopcy - dziewczęta. Każda grupa liczyła sobie około trzech osób.
Oprócz zawodów, szkoła przygotowała dla uczniów także żywą lekcję historii, którą poprowadziła Budzyńska Grupa Rekonstrukcyjna zajmująca się odtwarzaniem wydarzeń z I wojny jak również okresu międzywojennego. Uczniowie mogli namacalnie zapoznać się z m.in. z umundurowaniem, które obowiązywało w tamtych czasach jak również wziąć udział w musztrze wojskowej. „Jest fajnie, bo po pierwsze można się ruszać i nie trzeba siedzieć w ławce więc to jest pierwszy plus. A po drugie można tego doświadczyć bardziej tak empirycznie, bo możemy ubrać się w mundury i prawie poczuć się jak wtedy tylko że do nas nie strzelają. „ - powiedział nam jeden z uczniów, Stanisław Kin.

Na zwycięzców czekały m.in. puchary i medale. Oprócz zawodów i żywej lekcji historii było także ognisko i pyszna grochówka. Relacja z tego wydarzenia już dziś (26.10) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: