Niezapomniany Dzień Seniora w DPS - pensjonariusze i goście przenieśli się w czasie do okresu międzywojennego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-17 14:32:08
Niezapomniany Dzień Seniora w DPS - pensjonariusze i goście przenieśli się w czasie do okresu międzywojennego
  • Foto: P.Rozmus

Damy w wytwornych strojach, długich, białych rękawiczkach i kapeluszach z piórami. Dżentelmeni we frakach, z białymi szalami i cylindrami na głowach. Wspaniały klimat okresu międzywojennego, podsycany przez niepowtarzalną muzykę tamtych czasów. Czy to film? Nie, choć scenografia godna Oscara. Tak w piątek (12.10) obchodzono Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Uczczono również 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Gości wśród, których byli m.in. przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Chrzanowska, starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Marek Kotschy oraz dyrektor PCPR Małgorzata Kubiak – Horniatko przywitała dyrektor Krystyna Berdyńska: (…) Szanowni Państwo, witamy w Cafe Fogg, przenieśliśmy się w czasie do okresu międzywojennego, za chwilę wystąpią przed Państwem artyści z Teatru Muzycznego z Gdyni.(…)
Organizatorzy zadbali, aby odpowiednio przystroić starostę Krzysztofa Lisa i wicestarostę Marka Kotschego, którzy przez cały czas paradowali w gustownych cylindrach. Starosta Lis prywatnie ufundował smaczny tort, a na ręce jednej z penitencjariuszek złożył bukiet pięknych róż. 
(…) Gdyby nie państwo, to trudno powiedzieć, w którym miejscu byśmy byli, co byśmy robili, jakim językiem mówili. Zbliżająca się 100 rocznica odzyskania Niepodległości, jest podkreślaniem, że to dzięki państwu możemy czuć się dzisiaj Polakami, i za to chciałbym dziś państwu serdecznie podziękować – powiedział starosta. - (…) DPS w Bornem Sulinowie to wyjątkowe miejsce, które staramy się dla Państwa tworzyć, to wspaniale wyszkolona kadra ludzi tu pracująca, która razem z nami robi wszystko co w ich mocy, abyście czuli się państwo tu jak najlepiej. Dzisiejsze wydarzenie jest tego najlepszym przykładem (…)
Zaraz potem scenę przejęli artyści z Teatru Muzycznego w Gdyni, a salę wypełniły dźwięki wszystkim doskonale znanych piosenek m.in. z repertuaru Eugeniusza Bodo. Przy ich akompaniamencie widowiskowym pląsom oddali się dyrektor Krystyna Berdyńska i wicestarosta Marek Kotschy za co otrzymali gromkie brawa. Mieszkańcy domu bawili się wybornie, a część z nich została wyróżniona za pracę na rzecz placówki i pomoc innym pensjonariuszom. 

 

Tekst:P.Rozmus

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Zlatko Jebović 2018-10-17 21:47

Do Tworek niech pojadą z gościnnymi występami lepiej!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: