Edukacja i kultura - propozycje Porozumienia Samorządowego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-11 13:58:16
Edukacja i kultura - propozycje Porozumienia Samorządowego
  • Foto: TV Gawex

Dziś (11.10) przed kinem Wolność odbył się kolejny briefing prasowy z udziałem kandydata na burmistrza Wiesławem Suchowiejko. Tematem dzisiejszego spotkania z mediami były kolejne propozycje programu wyborczego kandydata tym razem w zakresie oświaty i edukacji.

Edukacja i kultura – to kolejny punkt programowy kandydata na burmistrza Szczecinka z ramienia Porozumienia Samorządowego. W kwestii edukacji to tu pomysły są następujące: przede wszystkim likwidacja dwuzmianowości,  ograniczenie wagi tornistrów poprzez wprowadzenie e-podręczników oraz podwójnych egzemplarzy domowych i szkolnych. Smaczne, dietetyczne i bezpłatne obiady dla każdego ucznia oraz zaproszenie Jamiego Olivera kulinarnego celebryty, który pokazałby i zarazem zachęcił uczniów do zdrowego i smacznego odżywiania się. Kolejny punkt to rozwój szkolnictwa średniego oraz nowe miejsca dla „podwójnego” rocznika.
Co do kultury to tu kandydaci mają następujące propozycje – powołanie Miejskiego Funduszu Dziedzictwa i Rozwoju Kultury, a dokładniej dofinansowanie przedsięwzięć kulturalnych organizowanych przez organizacje obywatelskie.Kandydaci Porozumienia Samorządowego zaproponowali również coroczne edycje Nagrody Kulturalnej Szczecinka czyli docenianie i promowanie środowisk artystycznych oraz promocja miasta. 

Komentarze (1)

gość 2018-10-15 22:55

Tu nikt nie komentuje , znowu POrozumienie . Ten kulinarny celebryta to jest hit przed wyborami a może łazienki z WC w starych kamienicach ZGM zrobić w końcu .

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: