Z odblaskiem bezpieczniej - finał akcji Straży Miejskiej w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-11 13:21:12
Z odblaskiem bezpieczniej - finał akcji Straży Miejskiej w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Z odblaskiem bezpieczniej – to akcja, która prowadzona jest wśród najmłodszych od początku roku. Dziś w kinie Wolność odbył się finał wszelkich działań prowadzonych w ramach tej inicjatywy. Tradycyjnie, wydarzenie to obfitowało w piosenki i tańce, a wszystko utrzymane w tematyce bezpieczeństwa na drogach.

W dniu dzisiejszym w sali kina Wolność odbył się kolejny finał akcji “Z odblaskiem bezpieczniej”. Tradycyjnie, inicjatorem tego wydarzenia  była szczecinecka Straż Miejska. 
Uczestnikami, jak co roku, są najmłodsi mieszkańcy Szczecinka, uczęszczający do miejscowych szkół podstawowych i przedszkoli. Funkcjonariusze starają się nauczyć dzieci i młodzież w jaki sposób powinni zachowywać się na drodze, aby pozostać bezpiecznymi. Działania edukacyjne trwają przez cały rok w szkołach podstawowych. Główny cel to uświadomienie najmłodszym w jaki sposób powinni zachowywać się na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym użytkownikom. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, gdzie w przystępny sposób starają się przekazać dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego i przekonać je do noszenia odblasków. Stąd niezwykle ważna jest współpraca Straży Miejskiej z placówkami oświaty. W trakcie finału na scenie uczniowie z różnych szkół i sekcji wykazali swoje zaangażowanie poprzez przygotowanie repertuaru, którego tematem przewodnim były oczywiście odblask. Nie zabrakło piosenek, tańców oraz pokazu mody, którego przesłaniem było to, że noszenie odblasków wcale nie jest obciachowe.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: