Otwarcie pracowni Europejski Kierowca w ZST

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-10 15:03:09
Otwarcie pracowni Europejski Kierowca w ZST
  • Foto: TV Gawex

Dziś (10.10) w Zespole Szkół Technicznych oficjalnie otwarto pracownie, a jednoczeście kierunek kształcenia „Europejski Kierowca”. W trakcie uroczystości, opróćz przemówień, zaprezentowano symulator jazdy samochodem ciężarowych i inne pracownie, które działają w ramach tego projektu.

Pracownia nowego kierunku kształcenia pod nazwą „Europejski Kierowca” oficjalnie otwarta. Dzisiaj w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczystość, podczas której zaprezntowano wyposażenie nowych warsztatów. Uczniowie, którzy kształcić się będą w klasie Europejski Kierowca będą mieli do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, a na szczególną uwagę zasługuje zaprezentowany dzisiaj symulator jazdy samochodem ciężarowym. 

Dla młodych osób najważniejsza informacja jest taka, że wybierając profil Europejski Kierowca przygotowują się praktycznie do zawodu, który mogą wykonywać od razu po skończeniu nauki."Czekają firmy na to żeby tego kierowcę zatrudnić, mają dobre propozycje płacowe. Z tego co rozmawiałem płacą 5-6 tys. zł żeby tylko taka osoba dobrze przygotowana po szkole przyszła. Czekają także  firmy szczecineckie, które mają również urządzenia CNC. Warunek jest taki, że potencjalny kandydat przychodzi do obrabiarki numerycznej  i od razu na niej pracuje, i właśnie do tego przygotowują uczniów nowo otwarte pracownie przy Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku" - powiedział starosta szczecinecki Krzyszof Lis. Już teraz padają pierwsze propozycje na kolejne etapy rozwoju szkoły i należy się spodziewać, że wkrótce doczekamy się ich realizacji. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: