Integracyjne Spotkanie Artystyczne – taniec, rytm, muzyka w ramach Dnia Zdrowia Psychicznego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-10 14:26:28
Integracyjne Spotkanie Artystyczne – taniec, rytm, muzyka w ramach Dnia Zdrowia Psychicznego
  • Foto: TV Gawex

Dziś (10.10) w kinie Wolność, odbyła się kolejna edycja Integracyjnego Spotkania Artystycznego - taniec, rytm, muzyka. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Na scenie szczecineckiego kina zaprezentowali się zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy, a wszystko po to aby uświadomić społeczeństwu jak ważne jest zdrowie psychiczne.

Integracyjne Spotkanie Artystyczne – taniec, rytm, muzyka to inicjatywa, która ma za zadanie wyrażenie emocji bez względu na to czy osoba na scenie jest zdrowa czy też nie, chodzi o to aby wyrazić siebie. Na dzisiejszym wydarzeniu zaprezentowało się 10 podmiotów wykonawczych. Celem tego wydarzenia była nie tylko integracja poszczególnych ośrodków ale również edukacja w dziedzinie zdrowia psychicznego. 

Statystyki pokazują, że w Polsce około 23% społeczeństwa boryka się z problemami psychicznymi. To są osoby, które korzystają już z pomocy specjalistów, jednak szacuje się, że liczba niekorzystających z tego typu leczenia jest znacznie większa, a wszystko przez wstyd, który pomimo rozwoju technologii i większego dostępu do informacji, jest wciąż spory.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przystań, która na co dzień prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy „Walentynka”. Swojego wsparcia przy organizacji udzieliło również Starostwo Powiatowe w Szczecinku oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. 
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: