Mastersi pływali w Koszalinie

• Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-08 12:30:13

W dniach 22-23 września 2018 roku w Koszalinie odbyły się zorganizowane już po raz drugi Otwarte Mistrzostwa Koszalina w Pływaniu kategorii MASTERS. Mastersi to amatorzy i byli zawodnicy w wieku od 25 lat wzwyż. Górna granica wieku jest nieograniczona. Startujący podzieleni są na kategorie wiekowe podzielone na przedziały co pięć lat oznaczone literami alfabetu. Zawodnicy z kategorii A są w wieku 25-29 lat, kategorii B w wieku 30-34 lat itd. W Koszalińskich zawodach w jednym dniu można było wystartować na dwóch dystansach indywidualnych i sztafecie. W zawodach brała udział jedenastoosobowa ekipa Mastersów ze Szczecinka.

Obsada zawodów była wyjątkowo silna. Łącznie startowało ponad 120 zawodników między innymi z: Poznania, Polkowic, Torunia, Szczecina, Kalisza, Koszalina oraz zawodnicy z Rosji. Nasi Mastersi zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając 30 medali w tym: 11 złotych, 10 srebrnych oraz 9 brązowych. Nasz klub, w klasyfikacji medalowej, został sklasyfikowany na 8 miejscu na 27 zgłoszone do zawodów stowarzyszenia. Oto miejsca naszych zawodników:  Filipowska Irena kategoria L zdobyła cztery złote medale (50m klasycznym, 100m grzbietowym, 50m grzbietowym i 200m grzbietowym), Alfreda Rabiej kategoria J zdobyła cztery złote medale (50m klasycznym, 50m grzbietowym, 100m grzbietowym i 200m grzbietowym), Ryszard Przelicki w kategorii K zdobył złoty medal (100m zmiennym) i dwa srebrne (50 m klasycznym i 50 m dowolnym), Zofia Wełk kategoria K zdobyła złoty medal (50m motylkowym), srebrny (50m klasycznym) i brązowy (50m dowolnym), Anna Piotrowicz kategoria G zdobyła złoty medal (100m grzbietowym), srebrny (200m klasycznym) i brązowy (50m dowolnym), Ryszard Dębczyński kategoria H zdobył dwa srebrne medale (50m klasycznym i 100m grzbietowym) i dwa brązowe (50m grzbietowym i 50m dowolnym),  Wiesław Bielicki kategoria H zdobył dwa srebrne medale (100m zmiennym i 800m dowolnym) i jeden brązowy (200m dowolnym), Mariusz Piotrowicz kategoria G zdobył dwa srebrne medale ( 200m klasycznym i 100m klasycznym),  Andrzej Wojnicz kategoria E zdobył dwa brązowe medale (50m klasycznym i 200m klasycznym),  Marek Szemat kategoria G zdobył brązowy medal (50m grzbietowym), Elżbieta Rogozińska kategoria E zdobyła brązowy medal (100m grzbietowym).

Organizatorom gratulujemy udanych zawodów. Znakomita postawa naszych zawodników w Koszalinie to dobry prognostyk przed czekającymi nas zawodami, które odbędą się 27-28 października w Szczecinku. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy w sport i rekreację. Szczegóły na stronie www.masters.szczecinek.pl.

info: Andrzej Wojnicz/Masters Szczecinek