Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Szczecinku przepytywali z tabliczki mnożenia

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-05 10:37:10
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Szczecinku  przepytywali z tabliczki mnożenia
  • Foto: Bożena Lipnicka

W piątek - 28 września - z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinku odbył się Turniej Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie klas IV - VII rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach sportowo - matematycznych: Królowa Skakanki, Piłkarz Matematyk, Krzyżak, Olimpijczycy. W turnieju wykorzystano gry i karty matematyczne pana Andrzeja Grabowskiego. Starsi uczniowie z klas VIII i III gimnazjum zostali sprawdzeni przez młodszych kolegów, rozwiązując indywidualnie przykłady z tabliczki mnożenia w zakresie 500. Natomiast przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprawdzali poziom znajomości tabliczki mnożenia mieszkańców naszego miasta. Patrol Egzaminacyjny - wręczył odznaki Ekspert Tabliczki Mnożenia większości przepytanych przechodniów, stwierdzając jednocześnie, że w Szczecinku tabliczka mnożenia jest bardzo dobrze znana i małym i dużym.
Dla wszystkich uczestników, zarówno w szkole jak i w mieście był to bardzo ciekawy i aktywny sposób na przećwiczenie tabliczki mnożenia.


Info:Bożena Lipnicka

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: