Tak szybko półmaratonu żaden Polak nie pobiegł od 16 lat!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-02 10:17:54
Tak szybko półmaratonu żaden Polak nie pobiegł od 16 lat!
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę w szkockim Glasgow odbył się półmaraton Great Scottish Run, w którym znakomity wynik osiągnął Marcin Chabowski. Uzyskał czas 1:02:24 i tym samym o 2 sekundy poprawił swój rekord życiowy z 2011 roku. Warto dodać, że tak szybko żaden Polak nie biegał półmaratonu od… 16 lat!

1:02:24 to czwarty najlepszy wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Szybciej od Chabowskiego półmaraton biegali tylko dwaj Polacy – Piotr Gładki oraz Leszek Bebło, przy czym do tego pierwszego należy rekord Polski 1:01:35 z 2000 roku oraz trzeci najlepszy czas 1:02:20, który uzyskał w dwa lata później. Oba wyniki pochodzą z półmaratonu w Hadze. Natomiast Leszek Bebło swój czas 1:01:56 uzyskał 28 lat temu podczas biegu w Mediolanie.

Wietrzne Glasgow

Bieg w Glasgow toczył się w trudnych warunkach pogodowych, przy porywistym wietrze. – Gdyby tak nie wiało pobiegłbym jeszcze szybciej– powiedział nam Marcin Chabowski. – Tego dnia byłem na 61:50. Po prostu wiem to. Cieszę się z dobrego biegu, ale nie popadam w euforię. – powiedział. Na pytanie, czy zamierza powalczyć o poprawienie rekordu Polski w półmaratonie odpowiada wymijająco. – Celem jest poprawa wyników i szybsze bieganie, a ile to będzie to zobaczymy. Wiele zależy od warunków do trenowania. – powiedział zawodnik, którego rekord życiowy 2:10:07 to piąty najlepszy czas w historii polskiego maratonu.

Info:STS POMERANIA 

Tak szybko półmaratonu żaden Polak nie pobiegł od 16 lat!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: