Inny wymiar wolontariatu w KEN

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-10-01 10:29:28
Inny wymiar wolontariatu w KEN
  • Foto: Natalia Warzyńska

Szkolny Klub Wolontariusza z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku od kilku lat przeżywa swój czas świetności. Wraz z przypływem nowych wolontariuszy, każdego nowego roku szkolnego, forma pomocy uczniów nabiera również innych kształtów. Do tej pory najczęściej pochylano się nad problemami społecznymi, odwiedzano starszych, potrzebujących, organizowano wspólne inicjatywy z osobami z niepełnosprawnościami. Tym razem praca wolontariacka w KEN nabrała innego wymiaru.

20 wolontariuszy, wraz z koordynatorem, Natalią Warzyńską, miało możliwość pracy na rzecz tegorocznego Baja Szczecinek Cross Country Rally, czyli 5. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Już od kilku tygodni wspólnie ustalano formę współpracy, dzięki czemu szkoła została jednym z oficjalnych partnerów całego przedsięwzięcia.

Podczas dwóch dni rajdu, zadaniem wolontariuszy było czuwanie nad bezpieczeństwem kibiców i osób postronnych, w wyznaczonych punktach trasy rajdu, najpierw w Szczecinku, później na terenie byłego poligonu w Czarnem. Kapryśna pogoda nie odstraszyła ich, a wprost zintegrowała zarówno w swojej grupie, jak i pozwoliła na nawiązanie znajomości z uczestnikami i organizatorami rajdu. Przykładem takiej nowej przyjaźni jest ta nawiązana z Arkadiuszem Lindnerem, Mistrzem Europy Rajdów Baja.

Całe wydarzenie zostało podsumowane podczas rejsu statkiem wycieczkowym po jeziorze Trzesiecko oraz wspólnego ogniska na Mysiej Wyspie, gdzie wręczono oficjalne podziękowania dla wolontariuszy za ich pracę.

 

Tekst:Natalia Warzyńska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: