Danuta Ziętara Kobietą Roku 2018 w powiecie szczecineckim

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-09-28 09:44:40
Danuta Ziętara Kobietą Roku 2018 w powiecie szczecineckim
  • Foto: D.Ziętara

Aktywizują mieszkańców, działają na rzecz praw kobiet, pomagają, wspierają, znajdują czas i siły dla najbardziej potrzebujących. Miały wkład w polską drogę do wolności, aktywnie współtworzą demokrację. Są odważne, pracowite i wrażliwe. Takie są laureatki plebiscytu Kobieta Roku Pomorza Zachodniego. Ich nazwiska poznaliśmy podczas gali plebiscytu we wtorek 25 września br. w Operze na Zamku w Szczecinie. Miło nam poinformować, że z powiatu szczecineckiego Kobietą Roku 2018 została Danuta Ziętara, przewodnicząca oddziału Ligi Kobiet Polskich w Szczecinku. Laureatce serdecznie gratulujemy.

Od 7 maja do 1 czerwca br. mieszkańcy województwa zgłaszali kandydatki. Nominowanych zostało łącznie 239 kobiet z Pomorza Zachodniego. Od 15 czerwca do 13 lipca trwało głosowanie, podczas którego oddano ponad 35 tys. głosów. W ten sposób wyłoniono 21 Kobiet Roku w każdym z powiatów województwa. Kobietę Roku Pomorza Zachodniego wybirała spośród nominowanych Kapituła Konkursu, którą tworzą ambasadorki akcji.

W powiecie szczecineckim Kobietą Roku 2018 została Danuta Ziętara, która od wielu lat angażuje się w działania prowadzone przez Ligę Kobiet Polskich, a także działa na rzecz aktywizacji wsparcia kobiet oraz ich rodzin z powiatu szczecineckiego. Prowadzi ona również liczne działania na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej. 

W roku 2018 przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także 100. rocznica nadania Polkom praw wyborczych. Polki były liderkami ruchów emancypacyjnych i jako jedne z pierwszych w Europie otrzymały prawa wyborcze. Akcja Rok Kobiet organizowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego objęła spotkania w powiatach z inspirującymi kobietami, debaty oraz plebiscyt.

Info:UMWZ

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: